Haber

Hatay’da moloz yığınına karşı ‘yaşam nöbeti’ başlatan depremzedeler, olaya biber gazıyla karşılık verdi.

Hatay Jandarma ve çevik kuvvet polisleri, depremzedelerin yaşam alanlarına yakın yerlere dökülen molozlara karşı depremzedelerin dün başlattığı cankurtaran nöbetine gaz sıkarak müdahale etti. Bir kadın gazdan etkilenerek bayılırken, kolluk kuvvetleri ile vatandaşlar arasında arbede yaşandı. “Çocuklarımız tehlikede. Biz depremden ölmedik mikroptan öleceğiz” diyerek tepki gösteren depremzedeler, “Köyümüzde moloz istemiyoruz” sloganları attı.

“DEPREM MAĞDURLARINA TOMA GÖNDERİYORLAR”

Bir depremzede tepki göstererek, “İnsanlar enkaz altındayken bu jandarmalar gelip depremzedelere müdahale etti. Herkes bilsin ki biz burada yaşam alanımızı savunacağız. Yıkım, kanser olmaz. Bu topraklar bizim. Depremzedeleri enkaz altında bıraktılar. Bugün TOMA’ları depremzedelere gönderiyorlar.”

Bir vatandaş, “Biz kendi ailemizi düşünüyoruz, sizin yok mu? Siz gelin oturun bakın haliniz ne olacak? Lütfen bizi anlayın” dedi.

“NEREYE GİDECEĞİZ, KİME GİDECEĞİZ”

Bir başka depremzede “Nefes alamıyoruz. Eşim kalp hastası. Enkazın içinde yatacağız ama bize bunu yapmasınlar” derken, bir başka depremzede “Bizim çocuklarımız var, biz varız” dedi. korkuyoruz. Enkazda paramız kaldı. Nereye gideceğiz. Bize yalan söylüyor” diye şikayet etti.

“Ne Vali, ne de Vali BULDUĞU DURUMU HAK ETMİYOR”

Bir başka depremzede ise, “Üç gün kaldılar, sahaya inmediler. Şimdi bizi öldürmek için yine sahaya çıktılar. Vali, kaymakam, yetkili kim varsa bu insanların sesini duysun. Acaba bu insanların sesini duyabilir mi?” Adamın vicdanı rahat, çocuğu yok mu, ne kaymakam, ne belediye başkanı, “Şu anda bulundukları konumu hak etmiyorlar” dedi vali.

“VALİ SİZE ‘BU İNSANLARI EZİN VE KATİL OLUN’ DEDİ”

Bir kadın depremzede ise kolluk kuvvetlerinin müdahalesine mahsustur’ diyen Vali size dedi ki bu insanları ezin ve katil olun. Bu vali neden sözünü yerine getirmiyor. Burada astımlılar var, çocuklar var, çocuklarımızın geleceğini tehdit etmeye hiçbirinizin hakkı yok.” Siz askerlere ‘katil olun’ emrini vali mi verdi? Vali geçen hafta 300 araçtan sonra burada döküm yapılmayacağının sözünü verdi. Nerede?” diye şikayet etti.

Bir başka vatandaş, “Asker ve polisle gece gündüz bütün Samandağlıları karakollarda toplayarak günlerimizi geçirmeyeceğiz.

“VALİ BİZİM GİBİ ÇADIRINIZI KURSUN VALİ BURAYA BAKALIM”

Bir vatandaş, “Vali bizim gibi çadırını kursun. Bizim gibi maskesiz dolaşsın. Biz de insanız. Onun gibi burada da hakkımız var. Çadırımızı buraya kurarız ama biz buradayız” dedi. temiz bir şekilde yaşayacaktır.

Kaynak: ANKA / Günümüz

karamanlihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu