Haber

Rus siyaset bilimci Valeri Solovey’den bomba iddia: Kanser hastalığı ağırlaşan Putin, yerine geçecek ismi belirledi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in son dönemdeki sağlık durumu hakkında farklı açıklamalar yapılırken, Rus siyaset bilimci ve tarihçi Valeri Solovey bazı açıklamalarda bulundu. Solovey, Putin’in sağlık durumunun kötü olduğunu iddia etti.

“BATI’NIN KANSER İLAÇLARIYLA HAYATI TUTUYOR”

Solovey, 2023’ün Putin’in görevde kalacağı son yıl olabileceğini belirterek, “Putin savaşı sürdürmek için Batılı kanser ilaçları ve tedavileriyle hayata tutunuyor. Ancak hiçbir ilaç sonsuza kadar başarılı olamayacak.”

“PUTİN DEĞİŞTİRİCİ İSİMLERİ BELİRLEDİ”

Putin’in kanser tedavisi gördüğünü söyleyen Rus uzman, “Putin en ileri tedavi yöntemlerini kullanıyor, Rusya bu tedavi yöntemlerini sağlayamıyor. Bu tedavi yöntemleri çok başarılı oldu.” Solovey, Putin’in yerine geçecek isimleri de kendisinin belirlediğini iddia etti.

Dmitry Patruşev.

ADAY DİMİTRİ PATRUŞEV

Solovey, Putin’in halefi olarak seçmeyi planladığı kişilerden birinin tarım bakanı olarak görev yapan 45 yaşındaki Dmitry Patrushev olduğunu iddia ediyor. Rus istihbarat birimi FSB’nin eski başkanı Nikolai Patrushev’in oğlu ve aynı zamanda Batı karşıtlığıyla bilinen Dmitry Patrushev’in kamuoyunda pek tanınmadığına dikkat çekildi.

BAŞKA BİR İSİM ALEXEI DYUMIN

Moskova’nın saygın kurumlarından biri olan Uluslararası İlişkiler Enstitüsü’nde eski bir profesör olan Solovey, bir diğer adayın da 50 yaşındaki Alexei Dyumin olduğunu söyledi. Putin’in eski bir koruması olan Dyumin, daha sonra savunma bakan yardımcılığı görevini üstlendi. Dyumin, Tula bölgesinin valisi olarak görevine devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu