Haber

Depremden etkilenen çiftin nikahı Nevşehir’deki KYK yurdunda gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Hatay’dan Nevşehir’e gelen depremzede Gülay Sezer ve Ömer Serper için nikah töreni düzenlendi.

Düğün hazırlıklarını yapan ve 14 Şubat’ta nikah tarihini alan çift, yaşanan afetin ardından bazı akrabalarıyla birlikte şehre gelerek Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun Nevşehir Öğrenci Yurdu’na yerleşti.

Sezer ve Serper çifti, evlilik için Nevşehir Belediyesi’ne başvurdu. Başvurunun olumlu sonuçlanmasının ardından depremzede çift için kaldıkları yurdun yemekhanesinde nikah töreni düzenlendi.

Çiftin nikahını Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran gerçekleştirdi.

İmzaların ardından Önder Savran evlilik cüzdanını teslim ederken, Genç ve Sporİl Müdürü Muhsin Özdemir de Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim takdim etti.

Savran, gazetecilere depremin ardından devletin tüm imkanlarının seferber edildiğini ve depremzedelerin yaralarının sarılması için çaba sarf edildiğini ifade ederek, felaketten dolayı tüm ülkeye başsağlığı diledi.

Savran, nikah masasında tanışan depremzede çiftin hayatın devam ettiğini gösteren bir işaret olduğunu kaydederek, “Başımıza bir musibet geldiğinde katlanırız. Sabır, hiçbir şey yapmadan oturup susmak değildir. Sabır, musibetlere karşı kararlılıkla mücadele etmektir. olumsuzluklar ve mücadeleci ruhumuzu kaybetmeyelim.Umarım bu evlilik sabrımızın bir göstergesidir.Bir sembol olur.Geride kalanlar için hayat devam eder.Umudumuzu kaybetmemeliyiz.” söz konusu.

Çiftin yakınları ve diğer depremzedelerin tebriklerini almasının ardından tören sona erdi.

haber-unye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu