Haber

Bursa Kocadere Göleti’ndeki üretimlerin yüzde 45’i tamamlandı

BURSA (İGFA) – Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamanın yaygınlaştırılması, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım alanlarından en yüksek faydanın sağlanması, sağlıklı ve içilebilir suyun musluklara ulaştırılması için var gücüyle çalışıyor. yerleşim yerlerini ve tarım arazilerini sel risklerine karşı korumaktır. Ayrıca sahip olduğu yönetim anlayışı ile suyun her damlasına sahip çıkmaktadır.

Gövde dolgu üretimlerinin devam ettiği projede yüzde 45’lik fiziki gerçekleşme oranı aşılırken, DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, projeyi bitirmek için adeta zamanla yarıştıklarını söyledi.

Önü Beton Kaplı Kaya Dolgu tipinde yapılan Kocadere Göleti’ndeki gövde dolgu inşaatının şu anda devam ettiğini vurgulayan DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, 884,50’ye ulaşarak gövde dolgusunun tamamlanacağını bildirdi. metre sonra dolusavak imalatlarına başlanacaktır.

850 BİN METRE İÇME SUYU KARŞILANACAK

Yüzde 45 fiziki gerçekleşme sağlandığını anlatan DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, çalışmaları devam eden göletin tamamlanmasıyla gölette depolanacak su ile 850 bin metreküp içme ve kullanma suyunun tamamlanacağını söyledi. Büyükorhan ilçe merkezi ve çevre köy yerleşimlerinin ihtiyaçları karşılanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu